• Writer's pictureJán Šašak

Návšteva prof. Melis z Cagliari v rámci projektu ESA ENEUM

Updated: Dec 2, 2023

Budovanie zahraničnej spolupráce je neoddeliteľnou súčasťou napredovania pracoviska

a hosťovanie zahraničných lektorov u nás vždy príjemným obohatením akademického roka.

V dňoch 27. – 30. 11. 2023 sme na pôde Ústavu geografie v rámci projektu ESA ENEUM mali možnosť hostiť prof. Mariu Teresu Melis z Università degli Studi di Cagliari (Sardínia, Taliansko). Študenti sa v rámci prednášky a cvičenia z predmetu Aplikácie DPZ mohli vďaka prof. Melis dozvedieť viac o monitorovaní lesných požiarov pomocou dát Európskej vesmírnej agentúry (ESA) a o Európskom informačnom systéme o lesných požiaroch (EFFIS). Tiež si mohli vyskúšať spracovanie multispektrálnych družicových dát Sentinel-2 pre účely vyhodnocovania následkov požiarom zasiahnutých území.