top of page

Cultivating Personality, Creativity and Excellence

The Institute of Geography has a tradition of more than 20 years and focuses on teaching and research in the field of geography, geoinformatics and remote sensing.

POVEDALI O NÁS

Mgr. Michal Lacko

riadiaci letovej prevádzky

Letové prevádzkové služby SR

"Odmalička ma fascinovalo lietanie. Po strednej škole som sa však  rozhodol venovať inej mojej záľube  informatike. Po absolvovaní bakalárskeho stupňa v odbore informatika som sa začal špecializovať na geoinformatiku a diaľkový prieskum Zeme. Štúdium ma veľmi bavilo a umožnilo mi venovať sa aj lietaniu a získavaniu geodát pomocou bezpilotných leteckých systémov. V tomto štúdiu som našiel sebarealizáciu."

108726421_10207750354475009_143300691926
20220924_174137.jpg

Mgr. Anna Péliová

GIS analytik

Nexus Geographics, Girona, Španielsko

"Štúdium geoinformatiky na Ústave geografie PF UPJŠ
v Košiciach bolo náročné, avšak mám na toto obdobie veľmi pekné spomienky. Využila som ERASMUS a pol roka som študovala na univerzite v Girone, Španielsko. Získané vedomosti a zručnosti boli dobrým odrazovým mostíkom pre moje ďalšie uplatnenie. Dnes pracujem vo firme Nexus Geographics, ktorá sa zaoberá spracovaním priestorových informácií, tvorbou urbanistických portálov pre samosprávy miest, Smart City riešeniami a vyvíjaním mapových mobilných aplikácií."

viac info v blogu

pf.png
logo-fb.jpg

VISIT US

Institute of Geography

Faculty of Science

Pavol Jozef Šafárik University in Košice

Jesenná 5

040 01 Košice

pf.png
bottom of page